Tark ja palk – palgakonsultatsioonid

  Palgasüsteemid. Palganõu tööandjale

Kas parem on töötada era- või avalikus sektoris?

31.01.16, Urmas Orula, Kommentaarid: 0

Üks töötajate hinnangut kajastav uuring


Nii nagu eraettevõtteski, uurivad avaliku sektori asutused oma töötajate rahulolu ning püüavad seda suurendada. Organisatsiooni töötajaid on vaja tunnustada ja luua neile parim tööõhustik sõltumata sektorist. Jõulupidu, suvepäevad jm ühisüritused on täiesti tavaline ja mõistlik nähtus ka avalikus teenistuses. Sõltub vaid igast organisatsioonist endast, milliseid hüvesid pakutakse. On silmakirjalik väita, nagu ei tohiks avalikus teenistuses "rahva raha" eest mingeid hüvesid pakkuda. Tohib küll. Inimesed on ikka inimesed ja nende juhtimine on igal pool ühtmoodi inimeste juhtimine. Lihtsalt kulud peavad olema mõistlikud.

Kuidas avalikus sektoris töötavad teenistujad oma pühendumist ja rahulolu hindavad, saab lugeda veebilehelt www.avalikteenistus.ee, kus on olemas värske uuringu "Teenistujate pühendumus ja tööga rahulolu avalikus teenistuses 2015" tulemused.

Uurimuses, leheküljel 38, on ka kokkuvõttev võrdlus avaliku sektori eelistest ja nõrkustest võrreldes erasektoriga.Kommentaarid: 0


Lisa kommentaar

Kommenteerija e-posti aadressi ei avaldata.
Email again:
Nimi
E-mail
KommenteeriCreative Commonsi litsents
See teos on litsentseeritud Creative Commonsi Autorile viitamine 3.0 Jurisdiktsiooniga sidumata litsentsiga.
Content of www.tarkjapalk.ee is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License.
Sisu võib kasutada, peab vaid allikale viitama.

Sait ei kogu ega töötle isikuandmeid. Erandina vaid uudiskirjaga oma algatusel liitumine/loobumine, järgitakse IKÜM-i nõudeid. Kasutatakse vaid Google Analyticsi ja Voo statistika küpsiseid.
Edicy