Tark ja palk – palgakonsultatsioonid

  Palgasüsteemid. Palganõu tööandjale

Palgainfo tavalisele inimesele -- kust saab

30.04.18, Urmas Orula, Kommentaarid: 0

Paar tasuta veebilehte ligikaudse palga teada saamiseks


TÄIENDATUD 2020
Aprilli lõpus 2020 avaldas statistikaamet oma veebilehel uue vahendi, mille abil on hõlpus näha Eestis makstavaid mediaanpalku ametikoha nimetuse järgi.
Loe täpsemalt postitusest Eesti mediaanpalgad, statistikaamet.Enamasti pole meile huvipakkuva ametikoha palgainfo Eestis vabalt kättesaadav. Tööandjal on võimalik kasutada tasulisi teenuseid ja osta teavet palgauuringuid tegevailt firmadelt, kuid eraisikule pole see sobiv.

Aastate jooksul on proovitud eraisikute jaoks selliseid veebilehti, ja uuemal ajal ka mobiilirakendusi, luua, kuid püsima pole need jäänud.
Järgnevalt viitan kahele kohale, kust siiski on võimalik tavalisel inimesel lisatingimuste täitmise järel infot saada.

NB! Nende viidatud allikate 1 ja 2 puhul pole teada, kas kaasatud ametikohtade valim on statistiliselt esinduslik, milline on kogutud andmete kvaliteet ja töötlemise metoodika. Seega tasub tulemusi vaadates olla väga ettevaatlik ja võtta neid ligikaudsena.
1. CV Online'i hallatav keskkond. Ei pea sisse logima.
www.palgad.ee

Avaneb selline vaade, kus klõpsates sinisele nupule "Võrdlemiseks ...", avaneb koht, kuhu saate sisestada, millise töökoha palka soovite näha.
Peate sisestama ka oma palga suuruse, aga see on anonüümne, võite julgesti sisestada. Proovige olla võimalikult täpne ja aus, siis on ka tulemus parem.


2. CV Keskuse keskkonnas. Vajalik on kasutajana sisselogimine.
www.cvkeskus.ee

Avalehel valige menüüst Karjääriabi ja avanevast infoaknast Palga infoSeejärel avaneb leht, mis on näidatud allpool oleval pildil. Peate taas täitma viidatud tingimused -> peab olema selles keskkonnas aktiivne CV ja sisestatud peab olema ka oma palgasoov (seda ei näidata kellelegi).

Need ongi kohad, kust eraisik võib palgainfot leida. Kõikide ametikohtade ja piirkondade puhul ei pruugi tulemust küll saada.

NB! Nende viidatud allikate 1 ja 2 puhul pole teada, kas kaasatud ametikohtade valim on statistiliselt esinduslik, milline on kogutud andmete kvaliteet ja töötlemise metoodika. Seega tasub tulemusi vaadates olla väga ettevaatlik ja võtta neid ligikaudsena.TÄIENDATUD 2019
Näiteks Leedus muutus 27. juulil 2019 kohustuslikuks avaldada töökuulutustes ka kuupalga/tunnitasu suurus (bruto). Eesmärgiga suurendada töövõtja teadmisi palgakokkuleppeks.
Samamoodi on see kohustuslik Lätis 2018. aasta 1. novembrist -- töökuulutuses peab olema aasta- või kuupalk või tunnitasu, brutoväärtuses.


Kommentaarid: 0


Lisa kommentaar

Kommenteerija e-posti aadressi ei avaldata.
Email again:
Nimi
E-mail
KommenteeriCreative Commonsi litsents
See teos on litsentseeritud Creative Commonsi Autorile viitamine 3.0 Jurisdiktsiooniga sidumata litsentsiga.
Content of www.tarkjapalk.ee is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License.
Sisu võib kasutada, peab vaid allikale viitama.

Sait ei kogu ega töötle isikuandmeid. Erandina vaid uudiskirjaga oma algatusel liitumine/loobumine, järgitakse IKÜM-i nõudeid. Kasutatakse vaid Google Analyticsi ja Voo statistika küpsiseid.
Edicy